Váltás Könnyen Érthető Verzióra

Támogatott életvitel - lakhatás

Támogatott életvitel

A fővárosban jelenleg nincs  specifikus támogatott életvitelt biztosító lakhatási ellátás autizmussal élők számára. Az Asperger szindrómás és autizmussal élő, jó képességű fiatalok részére évek óta szervezett klubunk tapasztalati megerősítik, hogy komoly ellátási hiány van jelenleg a szociális ellátórendszerben. Jellemző ez az emelkedő számban iskolákból kikerülő azon fiatal felnőtt autisták ellátásának területére is, akik képesek lennének a támogatott önálló életvitelre. Ezt felismerve egyesületünk megkezdte egy autizmus specifikus modell kidolgozását, amely költségkímélő módon csírájában megindíthatná a holisztikus autizmus specifikus támogatott életvitelt és lakhatást szolgáló megoldások létrejöttét a közép-magyarországi régióban.

Ajánlásunk kiadványunkban olvasható: "Fókuszban az autizmussal élőemberek támogatott lakhatása"

A többéves gyakorlatunkon alapuló költségkímélő modellprogram neve: KIKÖTŐ

Részletek a www.aurakikoto.hu honlapon.

Támogatott életvitel - lakhatás - Aura Egyesület